Gyrotonic

Metoda GYROTONIC® je originální a jedinečná pohybová metoda, která oslovuje celého člověka otevřením energetických drah, stimulací nervového systému, zvýšením rozsahu pohybu a zlepšením síly a efektivity pohybu. U cvičení GYROTONIC® přechází každý pohyb do dalšího, což umožňuje kloubům pohybovat se přirozeným rozsahem pohybu bez otřesů nebo stlačení. Tyto pečlivě vytvořené sekvence vytvářejí rovnováhu, efektivitu, sílu a flexibilitu.

KLIENTI O GYROTONICU

Marie Nebylova

Dlouhodobě se potýkám s bolesti zad, na kterou mi žádný z odborníků nepřinesl ani sekundovou úlevu. Za 6 let bolesti už jsem zkusila leccos a v Gyrotonic® vidím smysl.
Jsem ráda, že jsem se dostala k paní Porákové, provádí se mnou každý pohyb.
Uvolnit svaly a protáhnout na kladkovém závěsu mi dává možnost zapojit střed těla, který jsem do té doby ani netušila,že jde takto zapojit. Protahuji svaly v uvolnění a díky dýchacím technikám se dostanu hlouběji.
Těžko se to popisuje, ale když jsem byla poprvé, chtěla jsem to zkusit, už jsem nevěděla, jak si mám pomoct, po první lekci jsem videla, ze to má smysl na sobě pracovat tímto způsobem a bolesti pomalu ustupují.

Read more

Jana Exnarová

Fyzioterapeutka

Gyrotonic je skvělý!  Oceňuji, že mě po něm nebolí svaly. Často, když si přidám nějakou pohybovou aktivitu, neuhlídám zátěž a bolí mě svaly. Což mě potom obtěžuje v práci.
Moc se mi líbí, že mě nutí zapojovat svaly jinak, než jsem zvyklá vzhledem ke gravitaci. Jak je tělo naučené fungovat v určitém režimu, tak s nohama v lanech se zátěží to je úplně jiné a nenaskakují mi tam ty různé ochranné mechanismy. Takže se dostanu v protažení dál, zároveň mám potom pocit, že držet tělo aktivně a správně jde tak nějak snadno samo.
Při cvičení se musím hodně soustředit, co všechno vlastně dělám a třeba i plynulost pohybu ze začátku není snadná.
Takže si myslím, že je to bezvadné cvičení, které výborně aktivuje nejen svaly ale i mozek, vytváří nové, vhodné pohybové vzorce. Zároveň, tím, jak je to pro tělo nové a vlastně nezvyklé, nebojuje se s naučenými špatnými stereotypy a podvědomou nebo i vědomou obavou těla z bolesti, což rehabilitaci často dost komplikuje…
Umím si představit spoustu diagnoz, kde by toto cvičení bylo ke prospěchu.

Read more

Tasyia M.

Fotografka a tanečnice

Věděla jsem ihned z prvních tréninků, které mi Patricie v Buenos Aires poskytla, že toto cvičení je pro mě perfektní. Okamžitě mi to secvaklo v těle. Cítila jsem se lépe v mnoha ohledech. Cítila jsem, že to funguje přesně na místech, kde bylo potřeba pracovat. Po tréninku jsem byla protaženější a pružnější i posilněná. Líbí se mi, jak se zaměřuje na centrum těla, ze které síla a energie pro všechen pohyb vychází. Patricie předcvičuje velmi jasně, snadno chápu její vysvětlování a když mi pomáhá rukama, cítím jak mé tělo chápe, co má dělat, kde se má více vytáhnout, natáhnout, posílit, nebo uvolnit.

Cítím, že gyrotonik je mnohem jemnější, ale zároveň hlubší než pilates nebo jiná cvičení. Myslím, že je to pro tanečníky to nejdokonalejší, jako kondiční cvičení i jako relaxace zárověň. Protahuje vás na všech správných místech a tonizuje tělo ve vnitřních svalech a přitom to děláte jemně a bez prudkých pohybů. Patricie je pro mě úžasná učitelka tanga i gyrotonicu. Verbalizuje velmi jasně, co máte dělat a umí velmi dobře číst tělo druhých a jeho potřeby.

Read more

Petr F.

Kancelářské práce, aktivní jízda na kole a tanec.

Hledal jsem něco úplně jiného než jsem hledal. Říkal jsem si, že bych zkusil simulátor stavu beztíže (aerotrim). Kolegyně v práci to nějak špatně pochytila a myslela si, že jsme se bavili o Gyrotonicu. A s kolegy se mi pak složili na lekce. Sice jsem tedy nenašel stav beztíže, ale zato něco úplně jiného – v zásadě taneční flow bez námahy, kterou mu musíme při tanci věnovat. Skvělé, to jsem opravdu nečekal, že něco takového najdu. Interakce s Gyrotonicem mě rozveseluje, přináší mi radost a úsměv na tvář, navzdory tomu, že se mě stroj snaží dostat do pozic, o kterých si myslím, že jsou pro mě nedosažitelné. Pohybový rozvoj, rozvoj elasticity pohybu, rozsahu, pohybové flow, to všechno se tu tak nějak samovolně odehrává. Počítám, že fyzioterpaeuti by u Girotonicu našli i terapeutický a rehabilitační potenciál. Sečteno a podtrženo: byl jsem nadšen a to jak Gyrotonicem samotným, tak Patricií jako skvělou průvodkyní, která mně postupně odkrývala jeho (a moje) neomezené možnosti.

Read more

Jitka M.

Architect, tango and salsa dancer

Gyrotonic me svým vzhledem na první pohled nic neříkal, další masina z posilovny, myslela jsem si. Po par minutách jsem si ho ale zamilovala. Zábavnou formou protahne i posílí tělo. Pomohl mi od bolesti zad a ztuhlych trisel. A díky Patri pozitivni energii je navíc hodina i příjemným zážitkem a vytrzenim z běhu každodenního života 🙂 Dekuju!

Read more

Marie

Instruktor jógy

Gyrotonic si mě našel už před lety a nabídl mi dokonce víc, než jsem hledala. Byla to láska na první dotek, nebo spíš spirálu.:) Pro mě je to komplexní a zároveň jednoduché cvičení, které rozšiřuje pohybové možnosti těla, posiluje je a zároveň uvolňuje. To vše s lehkostí a maximálním respektem k němu. Jako by se tělo učilo nové triky, jak se hýbat lépe, efektivněji, najednou je v něm víc místa, klouby se promažou, svaly posílí a protáhnou. Po každém cvičení odcházím jako znovuzrozená, neuvěřitelně symetrická a o pár centimetrů vyšší. S pocitem, že v mém těle vše krásně proudí, nikde nic nedrhne a nepřekáží. Patri dokáže lekci ušít přesně na míru a pokaždé jinak. Vždycky je mi líto, že už hodina končí.

Read more

Barbara Š.S.

Psychologický terapeut, tanečník tanga

Hledal jsem něco úplně jiného než jsem hledal. Říkal jsem si, že bych zkusil simulátor stavu beztíže (aerotrim). Kolegyně v práci to nějak špatně pochytila a myslela si, že jsme se bavili o Gyrotonicu. A s kolegy se mi pak složili na lekce. Sice jsem tedy nenašel stav beztíže, ale zato něco úplně jiného – v zásadě taneční flow bez námahy, kterou mu musíme při tanci věnovat. Skvělé, to jsem opravdu nečekal, že něco takového najdu. Interakce s Gyrotonicem mě rozveseluje, přináší mi radost a úsměv na tvář, navzdory tomu, že se mě stroj snaží dostat do pozic, o kterých si myslím, že jsou pro mě nedosažitelné. Pohybový rozvoj, rozvoj elasticity pohybu, rozsahu, pohybové flow, to všechno se tu tak nějak samovolně odehrává. Počítám, že fyzioterpaeuti by u Girotonicu našli i terapeutický a rehabilitační potenciál. Sečteno a podtrženo: byl jsem nadšen a to jak Gyrotonicem samotným, tak Patricií jako skvělou průvodkyní, která mně postupně odkrývala jeho (a moje) neomezené možnosti.

Read more

Audrey

Markenting, business woman, aktivní praktikující jógy 20 let

Cvičím jógu 20 let a vždy jsem milovala kombinaci soustředění a uvědomění prostřednictvím dýchání a protahování. Gyrotonic mi nabídl ještě větší zážitek v plynulém propojování různých druhů pohybů. Gyrotonic jsem si úplně zamilovala nejen proto, že mě vyléčil z problémů se zády, ale také proto, že vidím, jak se moje tělo může lépe hýbat a jak zevnitř zůstává silné. K Gyrotonicu mě přivedl kamarád, je to běžec, který chce neustále zlepšovat své výkony. V té době jsem měla obrovské problémy se zády, byla jsem zablokovaná, měsíc v posteli bez pohybu a další měsíc, když jsem se začala zase pomalu hýbat, mi doporučil, abych to cvičení zkusila. Kvůli bolesti zad jsem nemohla pořádně chodit, když jsem přišla na první lekci. Bála jsem se, že špatný pohyb způsobí tělu větší bolest. Po 60 minutách jemných pohybů jsem se vrátila domů ve stoje. Byl to pro mě zázrak. Okamžitě jsem pochopila, jak užitečná je tato metoda jako léčebný proces, a také jsem ihned rozpoznala potenciál pro zlepšení držení těla a nabití síly pomocí dlouhodobého a pravidelného tréninku. Moje tělo je často plné napětí, sedím celé dny u počítače a hodně trpí krk a kříž. Po lekci gyrotonicu cítím, že se má záda mohou snadno hýbat, jako bych si prodloužila páteř na plný potenciál. Cítím se lépe, uvolněnější a zároveň nabitá energií. Začala jsem si více uvědomovat pohyby a flexibilitu svého těla. To mi umožňuje užít si více sexuálních poloh a můj manžel je z toho nadšený ☺ Gyrotonic jsem zažil s různými instruktory. Miluji, jak si Patricie všímá, kde je napětí a jak pomáhá mému tělu uvolnit se prostřednictvím svého profesionálního doteku a přizpůsobené praxe. Po celou dobu poskytuje sezení na míru, je to úžasné.

Read more

Doris

Manažer, Business woman, rekreační veslování Gyrotonics

Gyrotonics jsem objevila před dvěma lety a od té doby chodím pravidelně na lekce. V současné době cvičím dvakrát týdně s Patricií. Musím říct, že to změnilo můj přístup k pohybu a zlepšil se můj vztah
k tělu i celkovému zdraví. Už bez toho nechci být. Cvičila jsem jógu, pilates, soukromé lekce Pilates reformer, cvičila jsem také v posilovně a běhala jsem, ale vždy jsem měla pocit, že musí existovat něco lepšího. Hledala jsem aktivitu, která by mi opravdu pomohla uvolnit ztuhlost v krku, ramenou a horní části zad. Jelikož většinu času trávím prací u PC, začala jsem v této oblasti pociťovat bolest a napětí. Při průzkumu o zdravých stravovacích návycích na internetu jsem narazila na Gyrotonics. Narazil jsem na webovou stránku profesora, který mluvil o důležitosti péče o naše fascie. Následně jsem objevila jsem webovou stránku Gyrotonic a okamžitě mě zaujala. V té době jsem ještě bydlela v Abu Dhabi, kde žádné studio Gyrotonic nebylo. Jakmile jsem se však přestěhovala do Prahy, hned jsem začala s lekcemi Gyrotonic. Musím se přiznat, že během prvních lekcí jsem se cítila dost nesvá. Technika dýchání byla odlišná od všeho, co jsem předtím zkoušela, a pohyby pro mě byly naprosto neznámé. Okamžitě jsem však pocítila dopad. Pamatuji si, že jsem zažila krásný pocit plynulosti a lehkosti, který jsem po praktikování jiných disciplín nikdy necítila. Zamilovala jsem se do toho pocitu, který díky pravidelnému tréninku v mém těle přetrvává. Bolest v krku, ramenou a horní části těla zmizela přibližně po třech měsících. Účinky Gyrotonic jsou nesrovnatelné.

Poskytuje jedinečný pocit lehkosti a pohody ve všech částech těla. Dochází ke znatelnému zvýšení pohyblivosti a rozvinula jsem povědomí o svém těle, které jsem nikdy předtím neměla. Moje držení těla se zlepšilo a nabrala jsem hodně síly. Je to tak dobrý pocit, že se to stalo návykovým. Také pozoruji jiný přístup k pohybu, když se věnuji jiným sportům, což je rozhodně zdravější a více v souladu s tím, jak se má naše tělo pohybovat. Gyrotonic mi rozhodně pomáhá uvolnit napětí a stres, a to nejen během lekcí, ale i v každodenním životě. V každém okamžiku si více uvědomuji své držení těla a pohyb. Uvědomil jsem si napětí a mohu je samostatně uvolnit nápravou svého držení těla nebo pohybů. Je to neuvěřitelné a velmi příjemné. Patricie je vysoce kompetentní a pilná. Je mistryní v technice a její znalosti o cvičení a jejich účincích na tělo jsou působivé. Je to fantastická učitelka, která vždy najde způsob, jak vysvětlit pohyby poutavým a srozumitelným způsobem. Nikdy se neunaví opravováním a zajišťováním správného provádění technik, což je nesmírně důležité. Vždy podporuje prostředí růstu a pokroku. Zároveň je empatická, příjemná a její laskavost se zdá nekonečná. Vášeň, kterou přináší do lekcí, vytváří fantastickou energii a její výběr hudby je úžasný. Vždy mám pocit, že jsem ve velmi dobrých a kompetentních rukou.

Read more